Кошик
135 відгуків

Ельтігєн

+380 (68) 233-99-11

Тактичні, балістичні очки

Тактичні, балістичні очки

Окуляри тактичні : вибір і особливості

Стрільба з зброї вимагає ретельного підходу до всіх дрібниць. Не варто забувати, що навіть професійний стрілок не застрахований від рикошету, стрази, гільз, порохового диму і подібних несподіванок. Багато стрілки не використовують засобів захисту, але. балістичні очки потрібні обов'язково. Це не красивий аксесуар, а свідоцтво про професійну підготовку до стрільби.

Деякі вважають, що тактичні і балістичні окуляри — це різновид. Однак, поняття «тактичні» дуже узагальнено. До тактичних моделей можна віднести всі види окулярів, захисних. Як правило кажучи і думаючи «тактичні», зазвичай мають на увазі саме балістичні моделі, призначені саме для стрільби.

Історія появи балістичних очок

Першими застосували захисні окуляри американські військовослужбовці.

Хронологія створення даних очок:

  • Кінець XIX століття – перших захисних пристроїв з напівпрозорими шматочками тканини;
  • Початок XX століття – спроби англійців створити балістичні окуляри, склеюючи пару лінз між собою, додаючи до них нітрат на основі целюлози;
  • 1914 рік – перші моделі з технологією захисної ламінації, винайденої в США. Технологію застосовували для створення стекол в протигазах і лінз в шоломах льотчиків;
  • З 1920-х років технології були застосовані в будівельній індустрії, при виготовленні масок для зварювальників. Але, незважаючи на прогрес і старання розробників, скла, дуже часто не витримували навантажень, тріскалися, травмуючи людей;
  • У 1960-х роках винайшли полікарбонат. Саме він, дозволив перейти на новий рівень виробництва балістичних,"вони ж захисні", очок.

Вперше в СРСР, тактичні окуляри побачили в кінці 1980-х років в "американческих бойовиках". На початку 90-х років такі аксесуари стали з'являтися в амуніції вітчизняних оперативних структур, привертаючи увагу формою й кольором (жовтим або дзеркально-відображає).

Характеристики поліпшувалися кожен рік, модернізувалися дизайни і класи ступеня захисту.

Види оптики для захисту очей від осколків

 

Відкрита модель: одна велика лінза

Більшість балістичних очок, призначені для стрільби, виготовляють з прозорого полікарбонату, часто з жовтим або металевим відтінком. Для стрільців, що мають слабкий зір, представлена можливість використовувати моделі з диоптрические вставками (діоптріями).

 

Основні типи оптики:

  • Відкрита - окуляри двох або однолинзовые;
  • Окуляри-маска - повний захист особи.

Відкриті моделі схожі з сонцезахисними, звичайними окулярами.

Вони здатні витримати технічні пошкодження. Розпізнати їх можна за обтічній формі лінз. Такий тип модифікації використовується при спортивній стрільбі на відкритій місцевості, що виключає бічну небезпека. Часто комплекти складаються з балістичних очок і комплектом змінних лінз, різного кольору і товщини.

Закриті моделі - це окуляри-маска з однієї суцільної лінзою. Замість дужок, широкий ремінь з еластичного матеріалу. Моделі для бойових дій виготовлятися з ударостійкого полікарбонату і з металевої сітки. Окуляри захищають очі з усіх боків, вони щільно сидять на голові, в них можна здійснювати активні маневри, тому їх називають тактичними.

Такі моделі, використовує морська піхота США .Купуючи закриті моделі необхідно звернути увагу на вентиляцію, щоб був достатній повітрообмін і лінзи не запітніли. Відомі виробники запропонували декілька варіантів рішення проблеми з вентиляцією:

  • вентилюючі отвори;
  • лінзи з гратчастої конструкцією;
  • примусова вентиляція.

 

Кожен з них має переваги і недоліки. Моделі з отворами, дешевше і знижують рівень захисту. Лінзи з металевою решіткою відмінно вентилюють, але аж надто вразливі для дрібних осколків.

Найефективнішими є окуляри з примусовою вентиляцією за рахунок мікро вентиляторів.

Мінуси таких моделей: енергозалежність, батареї - акумулятори і висока вартість.

 

Вибір лінз, світлофільтрів та діоптрій

Більшість моделей зі змінними лінзами, тому то вони більш зручні і універсальні у використанні.

 

Колір лінз залежить від умов застосування захисту, ці скла виконані не з простого скла і не пофарбовані для краси використання. Кожен колір має свої переваги:

  • Прозорі - застосовні в похмуру погоду;
  • Металевий відтінок лінзи зменшують відблиски, але при цьому має меншу світлопропускну здатність. Вони застосовуються при яскравому сонці, біля водойм і взимку на яскравому сніжному покриві;
  • Жовті лінзи збільшують контраст і надають яскравість зображення в сутінковий час доби;
  • Зелені лінзи незначно затінюють яскраві зображення і відблиски при цьому оком краще помітна зелена частина видимого спектру в таких лінзах можна розглянути дрібні деталі.

Багато хто з недовірою ставляться до лінзи з полікарбонату, помилково думаючи, що скло краще. Насправді ж сучасний ударостійкий пластик за характеристиками не поступається, а багато в чому і перевершує скло, мінус останнього, при пошкодженні - небезпечні осколки.

Для зберігання тактичних очок використовуються спеціальні армовані футляри.

 

Застосування і стандарти різних моделей

Багато китайські моделі, виглядають стильно і привабливо, але виробники оних не гарантують захист очей від осколків.

Тактичні окуляри — це не модний аксесуар!  

Це захисна екіпіровка!

Вживання якої служить для безпеки здоров'я людини.

Рівні захисту очок і призначення:

  • Виробничі - служать для захисту очей при роботі;
  • Балістичні - застосовуються при стрільбі на відкритих, прямих ділянках;
  • Тактичні - застосовуються в агресивному середовищі при численних впливах;
  • Противоосколочные - найміцніші.

Виробничі окуляри можна використовувати на стрільбищах і вони можуть уберегти очі від порохових газів, пилу, стружки, окалини і так далі, але це в крайніх випадках. Полікарбонат цих моделей не витримає швидкість кульки випущеного зі страйкбольної пістолета.

Стандарти міцності:

  • ГОСТ Р 12.4.013-97 застосуємо до робочих моделей. Тест: падіння сталевої кулі ,100 грам з висоти 60 см;
  • EN 166 – європейський стандарт якості для балістичних очок. Витримують швидкість сталевої кулі 45 м/с, діаметром 6,25 див. Простіше кажучи: кулька калібру 4,5 мм, випущений із звичайного пневматичного пістолета, має швидкість 110-120 м/с. Не рекомендуються застосовувати навіть у страйкболі;
  • ANSI Z87.1-2003 цивільний стандарт тактичних очок для страйкболу. Лінза не тріскається після потрапляння сталевої кульки 6,4 мм, тест - швидкість до 100 м/с;
  • MIL-PRF-31013 – військовий стандарт для тактичних моделей. Витримає удар сталевого циліндра вагою 0,37 гр. з діаметром 3,8 мм - Це вже серйозна захист від рикошету;
  • MIL-DTL-43511D – стандарт для окулярів-масок, лінза витримає пряме попадання кулі 22 кал. або невеликий осколок гранати.

Не варто купувати найдорожчі військові моделі, які мають вбудовані системи вентиляції та фільтрації, в військових діях вони не знадобляться, а для плинкинга і страйкболу вони дорогі.

 

Найбільш популярні виробники і моделі

 

Розглянемо одні з кращих моделей виробників, що представлені на вітчизняному ринку захисного спорядження:

  • Revision Eyewear — канадська фірма, що стала популярною за рахунок моделі Revision Sawfly. Окуляри відповідають стандартам ANSI Z87.1-2003. Поставляються для ЗС Канади, США, Великобританії та Німеччини;
  • Daisy – бренд з Північної Америки. Їх часто прибретают любителі екстремальних видів спорту.
  • Bolle – французька компанія. Оправи робляться з тактичного пластику, мають пасивну вентиляцію. Стандарт MIL-PRF-31013, застосовуються у французькій поліції і армії;
  • TAP tactical acessorias product– молода компанія з Гонконгу, дочірня гілка Rudy Project, на ринку Азії, завоювала свою нішу, пропонує недорогі та якісні аксесуари серед відомих виробників. Стандарт ANSI Z87.1-2003.
  • Rudy Project – італійський виробник. Стандарт EN 166;
  • ESS Crossbow – американська компанія. Балістичні окуляри даної марки входять в екіпіровку армії США. Стандарт ANSI Z87.1-2003. Головна особливість – використання асферичних лінз, зменшують оптичне спотворення.
  • Gletcher — один з найвідоміших у світі виробників пневматичної та страйкбольної зброї, Пропонує широкий спектр захисного спорядження. Всі вироби відповідають стандарту ANSI Z87.1-2003. Доступні за ціною.

Не рекомендується купувати тактичні окуляри невідомих виробників, вони за якістю бувають навіть гірше будівельних моделей, і при першому попаданні кульки або дрібного осколка розіб'ються, завдавши непоправної шкоди здоров'ю людини.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner