Вибір пневматики. Досвід - 1
Що потрібно знати при виборі пневматичних гвинтівок
Вибір гвинтівки, мабуть, один з найскладніших виборів у любителів пневматичної зброї.... Розповім свою історію, як я вибирав...
Довго думав: «А що ж хочу?». Як би дивно не звучало, відповіді на це питання не було....
Маючи багатий досвід спілкування з пневматичними газобалонними пістолетами, зробив для себе висновок: «Або дешево і фігово = ІЖ, Аникс, Smersh; або середня ціна, фігово стріляє, але красивий зовні = ASG, KWC(Gletcher,Cybrgun), Crosman; або дорого, не стріляє кульками, не ідеальна копія вогнепалу, але висока якість і високі стрілецькі характеристики = Umarex. Як виявилося надалі – досвід і висновки не допомогли, інші бренди, особливості інші.
Природно ломанувся дивитися на газобаллоные гвинтівки Umarex – худобинка я лінива, тому загорнути балончик і увіткнути магазин на 8-10 куль, саме воно. Вибір представлених гвинтівок спантеличив: Umarex Lever Action (копія вінчестера 1873 року) і Umarex AirMagnum 850.... Ндя, вибір «великий»... Почав читати інфу по обидва гвинтівок від Umarex.
З одного боку Umarex Lever Action подобався: своїм виглядом, незрівнянними конячками, намальованими зліва на кожусі УСМ (версія Gold), зі стандартним барабаном-кліпом, який використовується в 90% кульових пістолетів цього виробника. Але з іншого боку Google щиро лякав: примітивний УСМ з силуміну, перехідник під два 12-ти грамових балона вже знятий з виробництва (перехідник від 850-ой не підходить із-за потиличника приклада), проблеми з установкою оптики (практично не реально грамотно поставити оптику), дешевенький стовбур. Простіше кажучи, Umarex Lever Action швидше іграшка, ніж зброя з хорошими показниками точності і довговічності.
Umarex Lever Action Gold
*Останні дві фотографії взяті з форуму guns.ru автор фотографії хтось під ніком MegaFon
Розчарувавшись у Lever Action, став дивитися на Umarex AirMagnum 850.
Прочитавши багато різноманітних оглядів і форумів, зрозумів – це гвинтівка для тих, у кого немає грошей відразу на Umarex 1250 Dominator. Фактично всі власники 850-го рано чи пізно відпилюють частина стовбура з мушкою (із за того, що при опрессовке мушки, виробник деформує стовбур), а так само замість балона на 88 грам, встановлюють резервуар PCP (варіантів багато - від переробки перехідника на два 12 грамових балона до встановлення резервуарів від народних умільців). Особливі особистості, мало що розуміють в пристрої і особливості PCP, на це «недодетище народного колгоспу» ставлять ще і редуктор (цікаво, скільки з цих людей розуміють його призначення і суттєву різницю з «прямотоком»?). У результаті отримують щось, порівнянне хіба що з ТАЗ-му і турбінної Garrett – начебто і валить, але все одно р-але.
Приклад обрізаного 850-го за деффекта стовбура (Модератор від Diana). Не слабо допиленный і протюнінгований.
Ну і звичайно ж перекладений на повітря :D
Особливі індивідууми, то намучавшись з турбованим ТАЗ-ом (Umarex 850-ий, доопрацьований), то просто розумні спочатку, намагаються прокричати на всю вулицю: «До колі? Навіщо вам цей жах з балонами, коли можна купити Hatsan 44 або 65(в народі "хачик")?»
Нікуди не поспішаємо і читаємо про «якінабігають», більше того, не лінь було зайти в тир постріляти з Пневматичної 44. Мдя.... одна з двох гвинтівок (в моєму улюбленому тире) вже на межі вимирання, взвод працює через раз. Як виявилося, співробітники тіра не можуть її відремонтувати за відсутністю офіційних (так і неофіційних) сервсіних центрів....
Друге що відзначаю, загадково поставлені кільця прицілу, встановлені на ластівчин хвіст – перекошений затискач.
*Фото взято з сайту jr8.ru
Почитавши форуми, з'ясовується, що Hatsan примудрилися зробити ластівчин хвіст нестандартної ширини і в кінцевому рахунку, грамотно встановити приціл практично неможливо. Чому практично? Та тому, що якась китайська контора виготовила кільця, які ідеально впишуться на Hatsan, от тільки кількість прицілів під ці кільця обмежується двома Липерсами.
Про точність – критики в мережі багато: «ведробой», «чугунокол» і т. д. Стрілок я недосвідчений, мені складно оцінювати точність гвинтівки, так як вчитися і ще раз вчитися. Але зауважу, що хачик 44, дуже сильно переважує вперед і стрілянина викликає дискомофорт. Проаналізувавши все вище викладене, з'являються сумніви в точності і купчастості якінабігають. Так само відлякують проблеми з сервісними центрами - а туди прийти рано чи пізно доведеться. Так як той же 44-ий з помповою взводом, весь расхлябанный, а 44-10 з важільним, весь брякающий і дзвінкий..... низька якість збірки сильно кидається в очі (хто до цього тримав у руках Diana і Umarex, той зрозуміє). До слова сказати, розглядав і 65-ту, але всі огляди стверджують, що в калібрі 4,5 вона ніяка і дає шалений розліт навіть на важких кулі, а під більший калібр, потрібна ліцензія.
Ну раз вже почав дивитися PCP, вглянул і на Umarex 1250 Dominator. Ось тільки осад після 850-ої залишився, по суті-то це брати одноплатформенники. Але з іншого боку, дуже багато позитивних відгуків щодо точності і купчастості. Є можливість "посилити" гвинтівку до 32Дж з допомогою оригінальних запчастин (на 32дж запчастини докуповуються окремо, в комплекті до гвинтівки йде конверсійний набір на 28 дж). Що безсумнівно порадувало, у версії FT і FT Pro немає відкритих прицільних пристосувань (у найпростішій версії є мушка), а відповідно проблем з деформацією стовбура немає.
Umarex Walther Dominator в комплектації FT
Конверсійний набір для посилення гвинтівки
Порадувала комплектація FT, але жодного разу не порадувала ціна. Плюс вибір насоса залишився відкритим, при ціні оригінального в 20000руб, природно став дивитися на насоси інших виробників..... У результаті або Crosman брати за 7000 руб + перехідник під 1250, або Hatsan за 6000 руб + перехідник. Або вже відразу HILL з осушувачем за 13000 руб... Але поки ще непонял,у разі HILL буде потрібно якийсь перехідник під Dominator чи ні? Якщо хтось із читачів цієї статті підкаже, буду вдячний. Порахувавши "РАЗОМ", у разі купівлі Dominator з насосом, сумно повздыхав, вирішив пошукати більш бюджетні варіанти......
Їдемо далі... млин, ну що, що з PCP (про газобаллонках вже й не думаємо) можна купити за 30-40 тыр. І.... на арені з'являється Crosman. А точніше дві гвинтівки серії Benjamin:
Перша це «Discovery» , відмінні відгуки по точності і купчастості (з урахуванням ціни), чудово розташований манометр. В комплекті дуже непоганий насос... Начебто все класно, ціна супер – 25000 руб (гвинтівка + насос). АЛЕ, без «але» не обійшлося!!! Вона однозарядна.... Чесно? - вбило, не мій варіант зовсім. При цьому однзарядность це перше АЛЕ, є ще й друге - прицільні приспоболения у неї майже не регулюються, вірніше регулюються, але пристріляти ідеально не вийде, доведеться ставити оптику, а це ще плюс 4000 руб (з урахуванням якісних кріплень). В результаті ціна підібралася до більш кращим варіантом.... ;)
Crosman Benjamin Discovery
Насос входить в комплект Crosman Benjamin Discovery!!!
А ось друга гвинтівка «marauder» зацікавила – фактично Discovery, тільки багатозарядна, з приголомшливим барабаном-кліпом який має лічильник залишилися куль, з гвинтом, що регулює швидкість пострілу (дульне енергію), з відмінним ложі і т. д. З косяків - калібр 4.5 на даний момент роблять в Китаї (5.5 і 6.35 поки що в США). З комплектом біда – насоса в комплекті немає, та й оптики теж немає. Докуповуємо оптику.... і.... ціна вже наблизилася до Umarex 1250....
Crosman Benjamin Marauder
Читаю огляди далі, нервово споглядаю дебати на форумах і з горя навіть подивився на ППП варіанти... Скажу відразу, спочатку навіть не цікавили ППП з за великої віддачі і відповідних вимог до оптики, розконсервації і однозарядности. Але вибір є вибір - почитав огляди... Crosman і не зачепили, Gamo засмутили методом "удушення", Diana... так ніби все непогано, але ціна заставляетс задуматися про інших типах пневматики. У підсумку сподобався тільки один варіант Weihrauch 97 чи 98, але одумався, ну не моє це.... Плюс скрізь одні і тіж відгуки – «купив - расконсервируй, інакше дизель-ефект», «приціл потрібен не простий, а ударостійкий, терпить сильну віддачу і несбивающийся».
Weihrauch HW97
Weihrauch HW98
Тут я зажурився.... І вирішив подивитися на інших виробників PCP гвинтівок. На виробників не бюджетного сегмента, а "Середньоцінового". Чому середньоцінового в лапках? - та тому що вартість таких гвинтівок починається від 60000 руб (так так, можна купити два вогнепалу за ці гроші). За фактом зацікавили тільки гвинтівки Ataman. Поясню – ці гвинтівки досить високої точності і високої якості. Можна купити і калібр 4.5 та 5.5, і 6.35 БЕЗ ліцензії, причина проста – вони задушені до 3 джоулів, за законодавством РФ це не зброя, а іграшки. "Раздушивание" не складне і фактично, можна придбати мисливську пневматичну ЗБРОЮ (хоч це і незаконно). Хочу зауважити, із запчастинами, а так само гарантійним і постгарантійним ремонтом проблем немає. Але ціна кусюча: гвинтівка + оптика + чохол + насос, обійдуться в середньому під 80 000 руб....
Ataman M2R (Карабін). Існують також версії "Тактичний карабін", "Матч, ФТ" і "Булл-пап"
Природно, шановний читачу, ти запитаєш: «що ж вибрав-то?»
А відповідь така: "Поки що візьму Umarex 1250 Dominator і буду збирати на Ataman M2R під карабін....
p.s. цією статтею не хотів образити тих, хто вже зробив свій вибір і мислить інакше. Ця стаття для тих, хто так само як і я мучиться, вибирає, і знову мучиться у виборі ))))
p.p.s. в черговий раз переконався, що не буває дешево і добре.....
- Защита имущества и самооборона в УкраинеСамооборона и защита имущества в Украине: средства самозащиты и возможность использования оружия (пневматического пистолета) для защиты жилья. Превышение пределов необходимой обороны.Защита имущества и самооборона в Украине
- Самооборона з рушницею. Міфи і реаліїУ цій статті ми розвіємо міфи про самооборону з допомогою рушниці і спробуємо розглянути змодельовані ситуації.Самооборона з рушницею. Міфи і реалії