Кошик
139 відгуків
Ельтігєн
+380 (68) 233-99-11

Звірбой свіжий і сушений 2.5 г.

  • Готово до відправки

2 ₴/2 г.

+380 (68) 233-99-11
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Звірбой свіжий і сушений 2.5 г.
Звірбой свіжий і сушений 2.5 г.
2 ₴/2 г.
Готово до відправки
+380 (68) 233-99-11
Опис
Характеристики
Інформація для замовлення

Про користь і шкоду звіробою

Фітотерапії та натуральних препаратів довіряють більше, ніж синтетичним ліками. Вважається, що лікуватися травами надійніше та безпечніше. Це не зовсім правильно, оскільки багато лікарських рослин можуть викликати побічні ефекти, як і фармакологічні засоби. Наприклад, трава звіробою, за всіх своїх цілющих властивостей, не позбавлена протипоказань, про які потрібно знати до початку лікування. У статті ми докладно розповімо, які компоненти містить звіробій, чим він корисний, коли може зашкодити.

Корисні властивості

Цілюща сила звіробою цінується не тільки в народній, але й в офіційній медицині. Як лікарська сировина використовують жовті квітки, зібрані під час активного цвітіння. У свіжому або висушеному вигляді вони мають лікувальну дію відразу в декількох напрямках, тому можуть застосовуватися для лікування різних захворювань.

Корисні властивості звіробою:

  • Антибактеріальне та регенерувальне. Рослина активно щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, зокрема золотистого стафілококу. Діє як бактеріостатичний антибіотик — зупиняє ріст і розмноження бактерій під час оброблення невеликих нагреній, інфікованих ран. Паралельно посилює регенераційні здібності тканин. Пошкоджена шкіра швидше заживає. Для лікування можна настоювати сухі квіти або використовувати аптечний антисептичний розчин Іманін, виготовлений на базі звіробою.
  • Протизапальна. У разі запальних захворювань порожнини рота (гінгівіті, стоматиту) полоскання відваром трави звіробою допомагає зупинити розвиток запалення, зменшити набряклість слизової оболонки. Протизапальні властивості рослини популярні в гінекології (як додаткова технологія сальпінгоофориту).
  • Нейропротекторне. Ефект зумовлений здатністю рослини блокувати зворотне захоплення катехоламінів (адреналіна, дофаміну). У фармакології використовують звіробою для виготовлення натуральних антидепресантів. Їх призначають у разі тривожних станів, психоемоційної нестійкості, безсоння, психоегетативних розладів, комплексної терапії шизофренії.
  • Ангіопротекторне. Компоненти рослини зміцнюють судинні стінки, підвищують тонус судин, що дає змогу поліпшити кровотік, кровопостачання внутрішніх органів.
  • Діуретичну. У таблетованій формі препарат призначають як рослинний сечогінний засіб на початковій стадії розвитку сечокам'яної хвороби.
  • Жовчогінний. Відвар або настій квіток рослини підсилює відтік жовчі, нормалізує роботу жовчного міхура. Застосовується у разі захворювань гепатобіліарної системи (холоецистите, гепатиту, холангіту).
  • Протипаразитарний. Лікарський відвар використовують як допоміжний глистогонний засіб під час лікування гельмінтозів.
  • Відхаркувальний. Фітовідвар має подвійну протикашльову дію — розріджує мокротиння під час сухого кашлю, допомагає в відходженні мокротиння під час вологого кашлю.
  • Спазмолітичний. Трав'яний відвар знімає спазми шлунково-кишкового тракту, покращує перистальтику. У гастроентерології його призначають як доповнення до терапії гіпоацидного гастриту, атонії кишківника, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

У косметології водний і спиртовий розчини рослини застосовують для поліпшення стану шкіри під час вугрової висипки, розацеа, себореї. Олія з жовтих квіток пом'якшує огрубілу шкіру, справляється з тріщинами на п'ятах. 

Протипоказання

Попри діапазон лікувальної дії, дозволене не всім. Основні протипоказання для звіробою:

  • Перинатальний період. У рослині містяться речовини, що підвищують тонус маки. На ранніх термінах вагітності фітотерапія може спровокувати викидень, на пізніх — передчасні роді.
  • Сенсибілізація. Алергічні реакції проявляються у формі шкірних висипок.
  • Дитячий вік. Фітокомпоненти надто агресивні для дитячого травного тракту та нервової системи. Застосування звіробою в педіатрії допускається з 12 років.
  • Лактація. Токсичні речовини в складі квіток можуть проникнути в грудне молоко та завдати шкоди нервовій системі малюка.
  • Фотодерматит. Трава підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетових променів. У разі необережного застосування можливі сонячні опіки.
  • Антиретровірусна терапія ВІЛ. Рослинні компоненти пригнічують дію препаратів.

З обережністю рекомендується лікуватися звіробою на тлі приймання орально.

Лікарська форма

Склад

Лікувальні властивості лікарської трави зумовлені багатокомпонентним складом:

  • Фітонциди — натуральні антибактеріальні речовини. Пригнічують ріст бактеріальної флори під час інфекційних захворювань, очищають шкіру від нагнічених.
  • Каротиноїди — органічні пігменти. Прискорюють регенерацію тканин шкіри, слизових оболонок.
  • Антрацентові — гіперіцин і псевдогіперицин. Покращують функціональний стан центральної та вегетативної нервової системи, чинять антидепресивну, седативну дії.
  • Ефірні олії. Виробляють протикашльовий ефект, розріджують мокроту.
  • Флавоноїди — природні поліфеноли (кверцетин, рутин, гіперозид, кверцитрин, лютеолін та ін.). Інгібують активне поширення вільних радикалів, запобігаючи розвитку онкології та передчасному старінню організму, чинять спазмолітичну дію, зміцнюють стінки судин.
  • Дубильні мінеральні й органічні речовини. Мають глистогону, протизапальну, асептичну, кровоспинну дії. Прискорюють загоєння ушкоджень шкіри, ерозивних і виразкових утворень внутрішніх органів.
  • Холін (вітамін В4). Бере активну участь у метаболізмі жирів печінки, має жовчогінну дію.
  • Аскорбінова кислота. Підвищує еластичність, знижує ламкість капілярів, розріджує кров, допомагає позбутися холестеринових бляшок на внутрішніх стінках судин, підвищує стійкість до інфекційних захворювань.
  • Ніацин (вітамін В3 або PP). Відповідає за стабільний психоемоційний стан.
  • Токоферол (вітамін Е). Захищає від вірусів, бере участь у виробництві гормонів, покращує циркуляцію крові, блокує активність вільних радикалів.

У невеликих кількостях звіробій містить корисні для здоров'я мінеральні речовини (калій, цинк, марганець, залізо, магній, селен).

Лікарська взаємодія

У неврології та психіатрії не призначають препарати звіробою (Нейроплант, Ново-Пасит) одночасно із синтетичними антидепресантами, транквілізаторами, нейроептками.

 Натуральні компоненти підвищують ризик розвитку побічних ефектів від препаратів штучного походження.

Через кроворозріджувальну дію заборонено паралельне приймання з антикоагулянтами, оскільки в цьому разі не виключений розвиток коагулопатії.

З обережністю приймати відвари звіробою рекомендується гіпертонікам. Рослина знижує активність.

Лікування травної звіробою знижує сприйнятливість жіночого організму до оральних контрацептивів. У разі одночасного приймання можливе настання незапланованої вагітності.

Не рекомендується застосування фітовідварів у період лікування еректильної дисфункції. Трава пригнічує дію препаратів для потенції.

Щоб не мати сонячного опіку, під час лікування потрібно використовувати солцезахисні засоби з високим SPF.

 

Передозування

У разі некоректного самолікування, перевищення рекомендованої дози фітовідвару можливий розвиток побічних ефектів:

  • з боку шкіри — алергічні реакції у формі кропивниці, опіки від сонячних променів;
  • збоку гепатобіарної системи — важкість у правому підребер'ї, гіркота в роті;
  • з боку травного тракту — нудота, інтенсивне газоутворення, зниження апетиту;
  • з боку центральної нервової системи — перезбудження або загальмованість свідомості.

Перед застосуванням звіробою краще проконсультуватися з лікарем.

Умови відпускання з аптек

У чистому вигляді трава звіробою не входить до списку рецептурних препаратів, відпускається без рецепта лікаря.

Основні
ВиробникФитовит
Країна виробникУкраїна
Кількість в упаковці10 шт.
Вага2 г
  • Ціна: 2 ₴/2 г.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner